logo_מרטנס_הופמן_יועצים.png

כל מנהל, בין אם חברה או מחלקה, בהיי-טק או בתעשיות המסורתיות, חווה את שגרות הניהול בצורות שונות אך המטלות נעות בין מספר אלמנטים, כגון: קביעה והוצאה לפועל של תכניות אסטרטגיות, פיקוח ובקרה על תהליכים, ניהול המשאב האנושי ולחלוקה נכונה של המשימות בקרב העובדים ואיך לא? כיבוי שריפות!  

ברגעי משבר עולה הצורך בכוח חיצוני בדמות יועץ, מנטור, מאמן עסקי או מאמן מכירות, חברת שיווק לביצוע קמפיין או כל קסם שמבצוע במיקור חוץ ומטרתו הזרקת אנרגיות, רעיונות חדשניים, שיפור הטכנולוגיה בארגון, אימון צוות המנהלים ואנשי המכירות לשיפור הישגים וכל מה שיכול להוציא את המנהל והחברה מהבור.  

אם הינך בתפקיד ניהולי, רוב הסיכויים שאת או אתה מהנהנים בראשכם, חוויתם את זה. כמו בכל סיטואציה, גם כאן, כאשר תהליכים מתבצעים בלחץ זמן ובהיעדר תוצאות העומדות בהתאם ליעדים מתקבלת החלטה בסגנון "כאן ועכשיו", רגע לפני ישיבת הדירקטוריון. אותו כוח חיצוני נבחר תחת לחץ, מקבל הגדרות ויעדים שגויים ועל כן יכול לעיתים להיות לרועץ עבור הארגון. 

 

בוריס גלעדי, מנכ"ל חברת מרטנס הופמן יועצים לניהול מע"מ, מעיד "ייעוץ עסקי או ביצוע הטמעת מערכות זהה לרפואה מונעת ומביא את הארגון ליציבות לאורך זמן. אורח לרגע רואה כל פגע אינה סתם אמרה אלא אמת מוכחת ברוב המקרים. עלות שירות יעוץ או ביצוע משימות במיקור חוץ היינה זניחה בהשוואה להוצאות שכל עסק נאלץ להתמודד איתם גם אם מדובר אחת לחמש שנים". ברוח ההשוואה של מר בוריס גלעדי "שיקולי תקציב או חוסר נוחות לביצוע תהליכים באמצעות שירותים חיצוניים זהים לתחושות, של רובנו, ברגע שלפני התשלום לחדר כושר, מסעדה, בילוי, אינסטלטור, מעצב גרפי או כל גורם חיצוני שאנחנו בוחרים לשלם לו במקום לעשות בעצמנו גורמים תחושה עשייה מקצועית, שנוי מהיר ותחושת הסיפוק (או במקרה שלנו - הארגון) מטיבים ומשמרים המשך תקין של הפעילות". 

 

מנגד, נשאלות מספר שאלות, ניגע ב 2 מהן. הראשונה "אם אבקש תקציב ליעוץ - מה זה אומר עלי?" המענה לשאלה תלוי מאוד בארגון וגם בכם. מנהל שלא מצליח להסביר ולהגדיר לממונה עליו מה חשיבות של עין חיצונית ואיזה ערך מוסף זה יביא לארגון, עשוי למצוא את עצמו מסביר מדוע לא עמד בתוצאות או לא ממצא את הפוטנציאל. לשאלה "כיצד ניתן לדעת מה תדירות של שירות מסוג זה?" לרוב מקובל לעשות ריענון כל 2-3 שנים ברמה העסקית כמו גם ברמה האישית - לקחת מאמן אישי ו"לחשב מסלול מחדש" מביא לשיפור הישגים ותוצאות מדידות. 

כששאלנו את בוריס כיצד עסק ללא יכולת פיננסית יכול להתמודד עם העלויות, ענה "לפעמים כשפונים אלינו לקוחות באפיון דומה אנו מציעים להם לבצע סקר צרכים. אנו מבצעים איסוף, עיבוד וניתוח נתונים המאפשרים ללקוח לקבל החלטות, לתעדף משימות ובכלל לראות מה צריך . העיקר שיעמוד לרשותו מירב המידע בזמן אמת".

 

לסיכום, כל פרויקט או מיזם הוא כמו ספר, יש לו התחלה, אמצע וסוף – רק התוכן משתנה.

תחליטו איך אתם רוצים שהוא יהיה ואיך שהוא יסתיים (: